Zondag. Na drie volle dagen in de auto wil ik even helemaal niks. Een blog schrijven, een boek lezen, een duik in het zwembad. Dat zijn alweer drie dingen.
‘Wil je een spelletje doen? Zullen we even naar het dorpje rijden? Kun je de opduik-dingen in het zwembad gooien? Wat eten we?’ Voor het ontbijt is de vakantie-bingokaart al vol. Inclusief een appje van Juul, onze oudste dochter die op het huis past: ‘Het heeft geregend, moet ik nog steeds de planten op het balkon water geven?’
En dan zijn er de mieren. Die houden ons lekker bezig. Ze zijn namelijk overal. In de keuken, de badkamer, op de bank, in de slaapkamer en op het randje van de wc. Ze houden niet van muggenspray, hebben we ontdekt. Maar nu kunnen we het komende uur het huis niet in omdat DEET nogal giftig is. Gelukkig is het slechts vierentwintig graden en is het goed uit te houden onder de parasol aan het zwembad.
Maandag. De mieren zitten nu ook ín het bed. We proberen ze te negeren en hebben al het eten in de koelkast gestouwd.
Bart rijdt met Lina naar Rabac. Ze huren een strandbedje. Lina duikt drie keer de zee in. Ze eten een ijsje en zijn twee uur later weer terug. ‘Daar hoeven we niet meer heen, mam, we deden er een uur over om een parkeerplaats te vinden en het strand lag vol toeristenmensen.’ Ik ben blij dat ik met Anna bij het zwembad ben gebleven. En het huisje heeft airco. Buiten is het negenentwintig graden.
Ik vraag me af waarom we ook alweer gekozen hebben om naar Kroatië te gaan. Het is gewoon niet zo slim om de zomervakantie te boeken in december of januari. Nog vijf nachtjes, dan gaan we naar Oostenrijk. Waar het trouwens ook dertig graden is maar ’s nachts koelt het in ieder geval af in de bergen. De buren zijn tweeënhalve week naar Texel geweest. Het lijkt me heerlijk. De andere buren zitten in Spanje. Zij kunnen heel goed tegen de hitte. Ik kan eigenlijk helemaal niet zo goed tegen de hitte. En ook niet tegen toeristenstadjes met te veel mensen.
‘Zullen we morgen naar Pula rijden?’ vraagt Bart. Hij wil graag het amfitheater bekijken. Daar was de premiere van de film Odysee, en volgende week treedt Jimmy Carr op, en Sting. Laten we vroeg vertrekken, het wordt zesendertig graden.

Geef een reactie